Wishmaker Strona Główna
 FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Profil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Wszystkie piksele widzę w HD, czeka mnie świat pełen NPC.
Autor Wiadomość
Joker

Wysłany: 2016-03-25, 19:31     

To było dziwne, ale profesor nie wyglądał nawet przez chwilę na zdezorientowanego. Analizował Twoje słowa i nawet, jeśli opowiadałeś mu niestworzone rzeczy to on wydawał się coraz bardziej tym zainteresowany.
- Rozumiem, że nasz świat jest wymysłem fikcyjnym ku uciesze dzieci? Czymś, co w teorii nie powinno istnieć? - Mężczyzna zmarszczył brwi. Są istoty, a właściwie ludzie, którzy biorą go i jego dom za... Grę? Komuś innemu ciężko byłoby to do siebie przyjąć, natomiast Oak wyglądał, jakby zastanawiał się nad czymś innym w tym temacie.
- Zajmę się Oliverem. Tobie zostawiam Twojego przyjaciela. - Rzucił. Znajdowaliście się tuż przed drzwiami gabinetu, w którym byli.

REKLAMA 

Wysłany: 2016-03-25, 19:45     

Chmurek 

Wysłany: 2016-03-25, 19:45     

Zanim wejdziemy go gabinetu, przywdziewam na twarz uśmiech. Nie chce wyglądać jak osoba, która niemal mechanicznie przetwarza informacje.
Od razu podchodzę do Ace'a, wręczając mu pojemnik i pomagając umieścić w nim jajko.
- Teraz pozostaje zanieść jajko do Joy w Viridan, a potem czekać, aż maluch się wykluje - mówię z radością. - Jeśli chcesz mogę pójść tam z tobą, bo w sumie i tak nie mam teraz żadnego zajęcia, a Pidgey na pewno z chęcią polata na otwartej przestrzeni.
- Ale najpierw chciałbym jeszcze zamienić słówko z profesorem - dodaję. - Jest delikatna sprawa, którą wolałbym omówić na osobności. Poczekasz na chwilę na zewnątrz? To nie zajmie długo, obiecuję - mówię.
Kiedy zostaniemy sami z profesorem, dodaję.
- Tak. Świat w którym teraz jesteśmy jest niczym innym jak fantazją. Ma Profesor jakieś pomysły jak mam wrócić do domu?

Joker

Wysłany: 2016-03-25, 20:18     

- W takim razie już po spokojnym popołudniu... - Przyznał Ace, odbierając od Ciebie jajko. Niespecjalnie zaciekawił się tym, o czym chciałeś gadać z Oakiem. Prawdę mówiąc wyglądał, jakby chciał się stąd zmyć jak najszybciej, więc..
- Nie ma problemu. - Rzucił na odchodne i niedługo znikł Ci z oczu z jajkiem zamkniętym w pojemniku.
- Co do tego, o czym rozmawialiśmy... - Usłyszałeś w międzyczasie jak zwraca się do Olivera. - Prześlę Ci szczegóły, a teraz mogę Ci dać to. - W rękach chłopaka wylądował... Pokedex. A przynajmniej był podobny do pikseli, które widziałeś na ekranie.
- W końcu zaktualizowany? To trochę ułatwi sprawę. - Wymamrotał, przyglądając się swojej nowej zabawce.
- No to nic tu po mnie. Będę czekał. - Rzucił i zerknął na Ciebie. - Strzałka, młody. - Zaśmiał się i odchodząc przyłożył dwa palce do czoła, jakby salutował. Tak właśnie zostaliście sami.
- Niestety. Nie chcę Cię rozczarować, ale na chwilę obecną nie jestem w stanie Ci pomóc - Usiadł za biurkiem i wskazał Ci miejsce naprzeciwko.
Rozmawialiście długo. Naprawdę długo. W pewnym momencie Oak poczęstował Cię szklanką wody, ale zaskakująco szybko zniknęła. Profesor bowiem zadawał sporo pytań. I im dłużej o tym słuchał, tym bardziej wyglądał na pogrążonego we własnych rozmyśleniach.
- Kiedyś... Była tu osoba, która przyszła do mnie z podobnym problemem. Niestety nie wyjaśniła mi za dużo, więc nie wiem, czy mogę to porównywać... Niemniej powinieneś się z nią spotkać. A przynajmniej tak bym powiedział, gdybym wiedział gdzie teraz jest. To było kilka lat temu. O ile dobrze pamiętam imię... Blair. Postaram się coś znaleźć, ale może mi to trochę zająć.
Ostatnio zmieniony przez Joker 2016-04-07, 18:47, w całości zmieniany 1 raz  

Chmurek 

Wysłany: 2016-03-26, 10:10     

Nie mogę uwierzyć w to co właśnie usłyszałem. Czy taka sytuacja już miała miejsce?! Ale jak to?!
Z niecierpliwością czekam, aż profesor wyszuka potrzebne informacje i wskaże mi drogę. Blair ... Blair ... nic mi to nie mówi. Znaczy imię coś mi dzwoni, ale nie bardzo wiem z czym je powiązać. Czy to nie imię postaci z jakiegoś filmu albo gry wideo? Brzmi okropnie znajomo.
- Profesorze, ale jest pewien problem jeśli chodzi o poszukiwania. Nie mam na to funduszy. Przeniesiono mnie tutaj w piżamie i gołymi rękami - wyjaśniam. - Udało mi się oswoić pewnego Pidgey'a, ale ponownie nie mam nawet pokeballa i w razie przegranego pojedynku byłbym zmuszony nieść nieszczęśnika w dłoniach nie wiadomo jak daleko.
Opuszczam głowę. Czuję się jak żebrak prosząc Oaka o pieniądze na podróż, pokeballe. Tak nisko jeszcze nie upadłem w swoim życiu.
- Znalazł pan coś? Gdzie mam szukać tej Blair?

Joker

Wysłany: 2016-04-07, 18:42     

W szkłach okularów odbijało się światło, które wydobywało się ze starego monitora. Profesor zmarszczył brwi, kierując wzrok z jednego końca ekranu, na drugi.
- Jak mówiłem... Trochę czasu minęło. Spróbuję coś znaleźć wśród korespondencji. W końcu z pewnością dałem mu pokedex, jeśli chciał w jakikolwiek sposób eksplorować ten świat. Albo jej. Imię dość nijakie. - Zastanowił się chwilkę, ale zdecydował się zostawić płeć Twojego celu w spokoju. Skąd znałeś to jego niezdecydowanie, nie? - Niestety... To dość mozolne poszukiwania. Pewnie zdajesz sobie z tego sprawę. - Westchnął mężczyzna i odsunął się od ekranu monitora. Potrzebuję paru dni. Mam wrażenie, że słyszałem całkiem niedawno to imię, ale nie jestem sobie w stanie przypomnieć gdzie. - Zdjął okulary i przetarł nasadę nosa. - Wspomniałeś jeszcze o czymś... - Zerknął na Ciebie. Tak go pochłonął komputer i poszukiwania, że po części umknęła mu Twoja wypowiedź. - Oczywiście dostaniesz Pokedex. Możesz go podłączyć do każdego komputera w centrum Pokemon, żeby dzielić się postępami i przede wszystkim ze mną kontaktować. W każdym razie mogę Ci dać też Pokeballe, jeśli chcesz. Dzięki nim... - Uśmiechnął się delikatnie - Zastanawiam się, czy powinienem Ci to wszystko tłumaczyć... Zapowiada się jednak, że chwilę będziesz musiał tu zostać. Możesz to przeczekać w jakimś hotelu lub trochę poznać otaczający Cię świat z zupełnie innego poziomu. Zapytam więc oficjalnie. Chciałbyś zostać trenerem? - Wzruszył ramionami. - Przynajmniej tymczasowo.

Chmurek 

Wysłany: 2016-07-27, 10:56     

Czy właściwie mam wybór? Czy mógłbym powiedzieć nie? Pewnie tak. Ostatecznie nikt nie może zmusić mnie do podróżowania. Mógłbym zostać tutaj, pracować u profesora, wynająć jakiś pokój, jakoś się zadomowić, ale ... nie mogę. W prawdziwym świecie czeka na mnie rodzina, czeka on. Nie mogę ich zostawić. Nie teraz.
Spoglądam na profesora. Jest niezwykle pomocy i dzięki niemu być może uda mi się wrócić do siebie. Nie ukrywam, że czuję lekką radość na myśl, że przeżyję przygodę, którą dotychczas tylko sobie wyobrażałem. Wiem też jednak, że będzie to cholernie trudna i wymagająca podróż. Ale chyba dam radę?
-Tak, chcę zostać trenerem - odpowiadam z pewnością siebie, której się po sobie nie spodziewałem. - I będę nim tak długo, aż nie znajdę sposobu na powrót do domu. Dziękuję profesorze za wszystko. Jest pan dokładnie taki jakim sobie pana wyobrażałem - uśmiecham się przyjaźnie.

Odpowiedz do tematu